Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  odgovornost in dolžnosti v novem stanovanju
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
MajaG
PrispevekObjavljeno: Tor 26 Jun, 2012 13:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2012 12:53

Pozdravljeni,

s partnerjem sva se 28.4. preselila v novo stanovanje, ki sva ga kak teden prej kupila (na pamet ne vem točnega datuma). 24.4. sem rodila, tako je urejanje stanovanja potekalo bolj počasi. V roku slabih dveh tednov, kar smo živeli v stanovanju, se nam je spodnja soseda pritožila, da ji zamaka na stropu v kopalnici (pod našo kopalnico), ker sva imela delavce že naročene, saj smo kopalnico že tako mislili prenoviti (vendar smo to malo preložili, saj sem predčasno rodila), smo jo pomirili, da se bo pravkar prenovilo kopalnico, čeprav sva bila seveda presenečena, da kopalnica zamaka, saj je bila stara komaj 5let, a vseeno.

Prejšnji ponedeljek sva se vrnila iz LJ, kjer smo živeli, ko se je kopalnica popravljala (14dni), torej smo v stanovanju živeli dober mesec ter že popravili kopalnico.

Ta vikend pa nas je ustavila na hodniku ter živčno ogovarjala, da je treba njen strop popraviti, saj je na njemu "flek", pa njene cevi in "flek" na zunanji strani bloka, torej na fasadi, kjer je še moker flek (sicer je tak flek tudi nad nami, torej ni samo nam puščalo, ampak tudi zgornjim sosedom).

Soseda zahteva, da ji najdemo delavce (na stropu ima les, ki je rahlo moker), da snamejo les, prenovijo cevi itd.,...zakaj cevi? saj v enem mesecu oz. manj, se ne morejo uničiti cevi?

Zanima naju, kaj je najina odgovornost. Nekako ne verjameva, da se je vse to zgodilo v roku enega meseca oz. manj - torej takoj, ko smo se vselili. Sva dolžna sama najti delavce? verjetno zavarovalnega cenilca (stanovanje sva zavarovala, saj sva vzela kredit in je bil to pogoj), sva dolžna popravljati škodo, ki je nastala preden sva kupila stanovanje (če se tako izkaže)? Ženska zahteva, da se to uredi še ta mesec, partner dela cele dneve, jaz imam majhnega dojenčka. V primeru, da je najina dolžnost popraviti pri njej nastalo škodo, kako dolgo lahko to traja? Mi se še nismo dobro vselili, potekajo še dela, hkrati partnerja skoraj nikoli ni doma, tako da to ne bo od danes na jutri, kot si želi upokojena gospa, ki se odpravlja na vikend ter hoče, da se ji vmes vse to uredi.

Ali lahko "zahtevava", da vse sama uredi, nama pa izstavi račun?

Hvala in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu