Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  CSOD veljavnost odločbe za nazaj
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
bojana7
PrispevekObjavljeno: Tor 08 Maj, 2012 16:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Maj 2012 16:09

Pozdravljeni,

Center za socialno delo, je pred kratkim poslal odločbe z veljavnostjo 1.1.2012. Sedaj od nas v vrtcu terjajo razliko za plačilo oskrbnine. Zanima nas ali je to zakonito da terjajo plačilo vrtca za nazaj čeprav smo odločbo preji šele meseca maja 2012?

Hvala za vse informacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro-id
PrispevekObjavljeno: Sre 23 Maj, 2012 14:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2012 10:24

bojana7 je napisal/a:
Pozdravljeni,

Center za socialno delo, je pred kratkim poslal odločbe z veljavnostjo 1.1.2012. Sedaj od nas v vrtcu terjajo razliko za plačilo oskrbnine. Zanima nas ali je to zakonito da terjajo plačilo vrtca za nazaj čeprav smo odločbo preji šele meseca maja 2012?

Hvala za vse informacije.

Tudi mi pričakujemo podobno zadevo v zvezi otroških dodatkov. V mesecu juniju 2011 je CSD izdal odločno o višini otroških dodatkov. Ker je žena po 3 mesecih izgubila službo smo CSD obvestili o spremembi (izguba enega dohodka) zaradi česar je CSD v mesecu septebru 2011 izdal novo odločbo (stara se razveljavi) o višini otroških dodatkov z veljavnostjo 1 leta (do 30.9.2012). Ker se je žena decembra 2011 ponovno zaposlila, smo na CSD še v istem mesecu podali novo vlogo, o čemer pa vse do danes CSD še ni odločal oziroma še nismo prejeli nove odločbe.

Vprašanje:
- ali je potrebno do konca meseca maj 2012 na CSD vložiti novo vlogo za uveljavitev otroškega dodatka (tako smo delali doslej in odločba je bila vedno izdana v mesecu juniju za dobo enega leta). Menim namreč, da ne, saj imamo trenutno v veljavi še staro odločbo (do 30.09.2012),
- ali je legitimno, da sedaj (maj, junij 2012) prejmemo novo odločbo (po vlogi iz decembra 2011) z veljavnostjo od 1.1.2012 do 31.12.2012 in hkrati poračunom za "preplačilo",
- kakšne so možnosti in predpisi za pritožbo na prejšnje vprašanje?

PROSIM ZA KAKŠEN ODGOVOR ALI NASVET Rolling Eyes
Nazaj na vrh
sasa77
PrispevekObjavljeno: Čet 24 Maj, 2012 19:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Maj 2012 19:28

kot slišim bodo poslanci zaradi znižanja pravic njihovega nadomestila podali predlog v presojo na ustavno sodišče. Ker naj bi odvzem za nazaj, pridoblene pravice bil upravno sporen.

meni se zdi da je s temi odločbami za plačilo vrtca podobno.

V mojem primeru, če bi 1.1 vedel da bom po novem moral plačevati vrtec 100 eur več, bi otroka takoj izpisal. Osebno nisem kriv da je center za socialo imel zežave z izdajo z odločbami in sodim da je to njihova težava katere prav gotovo nisem dolžan plačat.

otroka sem včeraj spisal iz vrteca, težava pa je v tem ker me sedaj terjajo za nazaj 500 eur.

Zanima me kako bi kdo kako bi lahko skupaj ali posamezno podali to na ustavno sodišček skratka kako se lahko upremo skupna tožaba?

Sam sem pripravljen iti do konca!!!

prosim za nasvet
Nazaj na vrh
vrtnica11
PrispevekObjavljeno: Pon 11 Jun, 2012 21:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Nov 2009 14:27

tudi pri meni je isti problem. res nismo bi krivi, da so odločbe uspeli "sklempat" v mesecu maju in veljajo od 1.1.2012. jaz imam 600 EUR poračuna. Res ni nikogar, ki bi nam vedel svetovat ali je to zakonsko pravilno??????
Nazaj na vrh
El_juero
PrispevekObjavljeno: Pon 11 Jun, 2012 22:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

Mislim, da je že Pirnat podal pravno stališče, da to ni nezakonito. Ne gre namreč za retrogradno uveljavitev predpisa.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu