Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  nedovoljena gradnja avtomobilskih nadstrešnic
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
jusuf
PrispevekObjavljeno: Čet 03 Maj, 2012 17:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Maj 2012 16:33

Z bratom sva lastnika večih parcel in stanovanjske hiše (vsak do ene polovice). Brat želi na parceli ob hiši postaviti avtomobilsko nadstrešnico za dva avtomobila. Postavitvi ne nasprotujem, okvirno sva se dogovorila, vendar ne za natačno lokacijo in izgled. Prosil sem ga, naj mi nariše skico nadstrešnice in njeno točno lokacijo na tej skupni parceli.Kljub opozorilu tega ni naredil, začel je z izkopom zemlje in nasutjem podložnega materila. Z gradbenimi deli je začel preblizu hiše, na sredini parcele, namesto ob robu. Nadstrešnica bo odvzela svetlobo v mojem stanovanju. Stanovanje imam v skupni hiši v pritličju. Sama hiša s pripadajočim stavbnim zemljiščem 5,4m meji na S delu na to parcelo
Ali lahko brat postavi avtomobilsko nadstrešnico na parceli, kjer sva solastnika do ene polovice (ni določena lastniška meja-kaj je moje in kaj njegovo) brez mojega pisnega soglasja?
Ali lahko z gradbenimi deli posega v stavbno zemljišče, ki naj bi bilo funkcionalno in namenjeno izvajanjem popravil hiše?
Koliko m stran od hiše se lahko postavi enostaven objekt? Ali se v te m šteje tudi funkcionalno zemljišče?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu