Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Nesojena parcela
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Nela Meret
PrispevekObjavljeno: Sre 04 Jan, 2012 9:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Avg 2010 23:10

Rojen sem leta 1948 in odraščal na kmetiji. Bilo nas je pet otrok. Po osnovni šoli sem na željo staršev ostal doma na kmetiji. Pri 19 letih sem šel na 18 mesečno služenje vojske, ko pa sem se vrnil, sta se starša odločila, da bo na kmetiji ostal moj sedem let mlajši brat. Zato sta mi starša kupila parcelo in leta 1973 sem se obenem moral odpovedati dedovanju.
Tako sem pri 21 letih pričel iskati delo, čeprav sem doma še vedno delal do svojega 35 leta. Tudi štiri leta dela na kmetiji (do vojakov) sem plačal sam v pokojninski sklad.
Oče, ki je bil gospodar, je več let trdil, da mi bo zapisal še eno parcelo iz kmetije za mojo požrtvovalno delo. Parcela je bila tudi uradno izluščena iz zaščitene kmetije in oštevilčena. To je razvidno na podlagi oporoke, ki jo je napravil moj oče leta 1984 na sodišču. Dve leti kasneje, ko se je očetovo stanje poslabšalo (demenca), je bila pri odvetniku narejena nova Preužitkarska pogodba. S to pogodbo se je mlajši brat zavezal, da bo do smrti skrbel za očeta in mamo, da pa je dolžan svojemu bratu izročiti tudi omenjeno zasluženo parcelo.
Po očetovi smrti 1991 pa je brat leta 2002 to »izluščeno« parcelo, ki se je že glasila na moje ime, ni pa še bila narejena vknjižba, prepisal nase.
Kako je vse to lahko napravil. Je parcela ukradena? Je brat storil prekršek? Imam kaj možnosti, da dobim to parcelo.
Prosim, če mi o tem lahko kdo da kakšen nasvet.
Stanko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu