Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Pretep
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
domen25
PrispevekObjavljeno: Pon 19 Dec, 2011 16:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Dec 2011 16:19

Pozdravljeni!
Mene zanima nekaj v zvezi ker sem enega pretepel.
Tej osebi ki sem jo pretepel je moj brat ko je bil pijan se zvrnil v avtomobil in na vratih renaulta 5 je nastala manjša luknja. Jaz tega nisem videl, sem videl samo ko je zahteval tisti od kogar je bil avtomobil, denar od brata, jaz sem prišel tja in sem mu govoril naj gre stran, ker brat tega ni storil naj si neha zmišljevat. Nato je prišel še eden tam mimo ko smo se kregali in je rekel tistemu od kogar je bil avto, da je zadrogiran. Nato pa mu sploh nisem verjel nič in sem mu govoril naj gre od tukaj prekleti drogiljo, nato sem prijel brata da grema stran, nakar mene una oseba udari v glavo. Jaz sem se nato zelo razjezil in sem ga enkrat udaril z levo roko v glavo in nato takoj še z desno roko, on je padel na tla, si zakril glavo in jaz sem ga še enkrat brcnil v roke, vendar z veliko manjšo silo kot sem z roko zamahnil. Nato ko sem videl da nemore nič več sem se ustavil. Potem so tja pršli varnostniki, so poklicali policijo in ta ki mu je brat poškodoval avtomobil, se je zlagal, da sem mu tudi jaz tolkel po avtomobilu, da smo ga v večih pretepli in zdaj ko sem bil na okrajnem sodišču on zahteva 4000€ odškodnine za poškodbe, če hočem da me ne bo tožil. Zdaj pa mene zanima koliko velja v tem primeru samoobramba, kajti če on mene ne bi udaril ga jaz ne bi nikoli pretepel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aarrkkaann
PrispevekObjavljeno: Sob 31 Dec, 2011 16:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jul 2010 9:04

Če nimaš poškodb (si bil pri zdravniku ali ne) on jih pa ima ni tuki samoobrambe, če te civilno toži boš neki moru plačat, sam pomoje manj kot 4000E razen če on nima nevemkakšnih poškodb, tko da bi mu reku kr tož al pa mu ponud kšne 500 E da se stvar lepo zaključ in to je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu