Avtor Sporočilo
<  Avtorsko pravo  ~  objava dela knjige na spletu
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
fishman
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Avg, 2010 11:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Avg 2010 11:28

Pozdravljeni,

na spletni strani sem v izobraževalne namene objavil tekst iz knjige. Knjiga ima 396 strani objavil pa sem 10-20 strani. Sedaj eden izmed 2 avtorjev zahteva, da nakažem dvema zavetiščema za živali sredstva v izogib tožbi.

Zanima me ali sem dejansko s tem kršil avtorske pravice, saj sploh ne vem kdo od obeh avtorjev je napisal besedilo (pa tudi zakon omenja da se lahko v izobraževalne namene objavljajo podatki če se ne motim) ter kdo od mene zahteva povračilo. Poleg tega me zanima ali je to da od mene zahteva da nekomu 3 nakažem sredstva sp orno ???

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Avg, 2010 13:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Je na spletni strani navedeno, kdo je avtor, od kod je citat?
Nazaj na vrh
fishman
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Avg, 2010 14:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Avg 2010 11:28

trenutno je vsebina odstranjena.
Nazaj na vrh
Momo
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Jul, 2011 19:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2008 9:38

fishman je napisal/a:
Pozdravljeni,

na spletni strani sem v izobraževalne namene objavil tekst iz knjige. Knjiga ima 396 strani objavil pa sem 10-20 strani. Sedaj eden izmed 2 avtorjev zahteva, da nakažem dvema zavetiščema za živali sredstva v izogib tožbi.

Zanima me ali sem dejansko s tem kršil avtorske pravice, saj sploh ne vem kdo od obeh avtorjev je napisal besedilo (pa tudi zakon omenja da se lahko v izobraževalne namene objavljajo podatki če se ne motim) ter kdo od mene zahteva povračilo. Poleg tega me zanima ali je to da od mene zahteva da nekomu 3 nakažem sredstva sp orno ???

LP

Ja, ste kršili. Seveda lahko avtor naredi prijavo kriminalnega dejanja zoper avtorske pravice ali vloži tožbo. lahko zahteva odstranitev ali odškodnino, saj se vse knjige pišejo tudi za prodajo, vseeno kakšne vsebine.
Če je zahteval, da nakažete dvema zavetiščima za živali sredstva v izogib tožbe, potem se prikloklonite pred njim. Verjetno je ni izdal v samozaložbi.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Sob 02 Jul, 2011 9:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Ta mi je svjetska - če je avtorjev več, ne veš, kateri od njih je napisal del besedila, lahko počneš kar koli...
Nazaj na vrh
Momo
PrispevekObjavljeno: Ned 03 Jul, 2011 19:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2008 9:38

fan2 je napisal/a:
Ta mi je svjetska - če je avtorjev več, ne veš, kateri od njih je napisal del besedila, lahko počneš kar koli...

Lahko počnes karkoli, če ni protizakonito. »Svjet« ni tako velik, vprašate enega ali pa vse.
Zakaj pa bi se krasili s tujim perjem?
Nihče pa ne bo imel nič proti, ce priporočate njegovo knjigo.

Zamislite si, da avtor nekaj let študira, potem pa dela dan in noč, mesece, leta, raziskave, študije, se informira o tujih raziskavah... in izda knjigo v samozaložbi (plača 2 do 5 tisoč evrov), potem pa jo drugi kopirajo.
Pomislite rajši, da se to zgodi Vam in da od tega živite, praktično plačujete najemnino in Vaš vsakdanji kruh. Morda ste si denar za tisk morali tudi sposoditi, ali pa jih je dalo več skapaj. Kdo Vam bo financiral življenje, ko se boste osiromašili? Zakaj družba? Zakaj pa ne tisti, ki krade tuja besedila.
lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Avtorsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu