Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Ločitev in delitev premoženja - PROSIM ZA POMOČ
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sašagrega
PrispevekObjavljeno: Tor 19 Apr, 2011 22:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Feb 2011 22:04

V času zakonske zveze so mi starši podarili denar (85.000 EUR), s katerim sva z možem kupila stanovanje (vredno 85.000 EUR). Vanj sva s svojim denarjem investirala le nakup stanovanjske opreme. Sedaj se z možem ločujeva. Vrednost stanovanja je do danes narasla na 105.000 EUR. Kolikšen je moj oziroma možev delež?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
misona
PrispevekObjavljeno: Sre 20 Apr, 2011 6:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2010 14:12

sašagrega je napisal/a:
V času zakonske zveze so mi starši podarili denar (85.000 EUR), s katerim sva z možem kupila stanovanje (vredno 85.000 EUR). Vanj sva s svojim denarjem investirala le nakup stanovanjske opreme. Sedaj se z možem ločujeva. Vrednost stanovanja je do danes narasla na 105.000 EUR. Kolikšen je moj oziroma možev delež?

Dokazati morate,da je denar bil podarjen samo VAM..! Torej,da je stanovanje kupljeno z VAŠIM denarjem,kar pomeni da v primeru prodaje ne more tržiti pol-pol..lahko dobi samo pohištvo,katerega je kupil.
Nazaj na vrh
sašagrega
PrispevekObjavljeno: Sre 20 Apr, 2011 10:34  Odgovori s citatom

misona je napisal/a:

Dokazati morate,da je denar bil podarjen samo VAM..! Torej,da je stanovanje kupljeno z VAŠIM denarjem,kar pomeni da v primeru prodaje ne more tržiti pol-pol..lahko dobi samo pohištvo,katerega je kupil.

Denar je bil podarjen v več zneskih v časovnem obdobju pol leta. Ali je kot dokaz dovolj položnica, ali bančni izpisek? Ali mora obstajati darilna pogodba?
Nazaj na vrh
misona
PrispevekObjavljeno: Sre 20 Apr, 2011 19:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2010 14:12

Po vašem vprašanju sklepam da darilne pogodbe ni.Če bo zahteval kaj od tega kar govorite,boste dokazovala z bančnimi izpiski da je to starš dal vam.Tudi z pričami verjetno ne bo težav.Skratka z ničemer se strinjati in podpisovati,kar je vaše darilo je vaše!
Nazaj na vrh
sašagrega
PrispevekObjavljeno: Sre 20 Apr, 2011 19:56  Odgovori s citatom

Hvala za odgovore, nasvete.

Še nekaj bi vas vprašala.
Ali se darilno pogodbo lahko sestavi tudi za nazaj? Torej za zgoraj zapisana darila (podarjen denar) mojih staršev meni iz preteklih let.
Ali je lahko ena sama darilna pogodba, v kateri so našteti posamezni podarjeni denarni znaski z navedenimi datumi obdaritve?
Kakor vem, davka pri darilni pogodbi med starši in otroci ni potrebno plačevati. Kaj pa overitev darilne pogodbe, ali notarski zapis le-te, ali je kaj od tega potrebno?
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu