Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Zaprtje d.o.o. in naknadne tožbe
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
LuBo
PrispevekObjavljeno: Sre 15 Feb, 2006 21:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 19:52

Pozdravljeni!

Od staršev sem prevzel podjetje. Ker sem se imel namen ukvarjati z drugo dejavnostjo, sem podjetje preimenoval ter pretvoril v d.o.o. in registriral novo dejavnost. Ker ni bilo dovolj prihodkov, da bi materi še naprej redno plačeval plačo, sem ji prekinil delovno razmerje. Zaradi njene starosti sem kršil 114. člen zakona in z zavoda za zaposlovanje so sporočili, da vkolikor se ne bo upokojila v roku 18 mesecev (kolikor je prejemala nadomestilo), bo moralo podjetje vrniti stroške njenega nadomestila. Ker imam še vedno majhne prihodke, sem se odločil podjetje zapreti. Začel sem postopek za izbris podjetja po skrajšanem postopku. Drugih dolgov nimam.

Pri branju vprašanj na tem forumu sem prebral, da v primeru skrajšanega postopka družbenik še eno leto odgovarja s svojim premoženjem. Zanima me ali bom v primeru, da podjetje zaprem po skrajšanem postopku, odgovoren za plačilo stroškov zavodu za zaposlovanje. Ali je možno zapretje podjetja, da ne bom odgovarjal v primeru tožbe. Ali odgovarjam za plačilo stroškov tudi če v roku enega leta tožba ne bo končana.

Hvala za odgovore in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stanka
PrispevekObjavljeno: Čet 16 Feb, 2006 9:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2005 6:46

Žal mora biti spostopek zoper družbenika SPROŽEN in ne končan v roku enega leta, torej imate malo možnosti, da se izgodnete plačilu. če ta obveznsot že obstaja in če je velika (to je sicer relativen pojem), potem se vam verjetno bolj splača uvesti stečaj. Če nimate nobenega premoženja na družbi, izkazane pa bodo samo obveznosti, bo sodišče sprejelo sklep o uvedbi in zaključku stečaja hkrati. V tem primeru več ne odgovarjate nobenemu upniku. za več informacij v zvezi s tem me lahko pokličete Stanka 031 305 465
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu