Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  odvzem otroka
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
martin006
PrispevekObjavljeno: Pon 02 Jan, 2006 22:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Dec 2005 18:17

Spoštovani,

imam tole vprašanje: z ženo sva poročena 12 let in imava mladoletnega sina. Zdaj zahteva enostransko ločitev (zaljubljena je v drugega moškega) in se želi takoj odseliti k njemu. Ali lahko kar tako odvzame otroka iz stanovanja, kjer je bil rojen in kjer trenutno še živimo skupaj, ali ga lahko brez mojega privoljenja izpiše iz vrtca in odpelje v drugo, precej oddaljeno (60km) in za otroka povsem neznano okolje. Ali obstaja zakon, ki ščiti otroka pred takšnim dejanjem (tu ima tudi dedka, babico, udobje doma, prijatelje, vrtec, itd...) Je to možno, preden je razveza na sodišču potrjena in dodelitev otroka določena? Torej: ali lahko vzame otroka in ga izpiše iz vrtca, brez moje privolitve in brez mnenja Centra in preden je tožba na sodišču končana?
Ali lahko ta odvzem na kakršen koli način preprečim?

Najlepša hvala

Martin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ema
PrispevekObjavljeno: Ned 08 Jan, 2006 15:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

Dokler ni v postopku razveze otrok dodeljen enemu od strašev, po mojem mnenju ne more eden od staršev, kar tako odpeljati otroka. Najboljša rešitev, v kolikor se starša ne moreta dogovoriti je, da se vloži predlog za začasno odredbo, s katero sodišče nato odloči pri katerem od staršev bo bival otrok do konca razveznega postopka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu