Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  locitev brez njegovega znanja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
munevera
PrispevekObjavljeno: Sre 14 Dec, 2005 11:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Dec 2005 12:05

lep pozdrav!sem mamica dveh otrok ,ki bi se rada locila od partnerja.namrec dobila sem ponudbo za boljse zivljenje v tujini.ali je mozno najeti odvetnika da te stvari postori on nemesto mene,ali me lahko tozi ker sem mu odpeljala otroke ?namrec partner je drzavljan bih z stalnim bivanjem v sloveniji.komu se obrniti na zacetek locitve.
s partnerjem sva se porocila tu v sloveniji.koliko traja postopek locitve?
hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Čet 15 Dec, 2005 7:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Najhitrejša je sporazumna razveza, pri kateri morata zakonca skleniti sporazum o varstvu, vzgoji in preživljanju svojih otrok ter stiki z otroci, kot tudi si razdeliti premoženje. Sporazum mora biti skelnjen pred notarjem v notarskem zapisu. Nato opravita razgovor na CSD ( v kolikor so otroci še mladoletni, razen, če je eden od zakoncev v tujini). Na sodišču se zadeva uredi na enem samem naroku.

V kolikor pa se ne morete sporazumeti in boste morali tožiti na razvezo zakonske zveze, pa je dolžina postopka odvisna povsem od vas in vašega moža. Če se ne bosta strinjala, da sta za razvezo kriva oba, bo sodišče ugotavljalo vzrok nevzdržnosti in to zna včasih trajati, enako, če se ne bosta uskladila glede skrbništva nad otroci in glede višine preživnine. Namesto vas lahko gre odvetnik, saj sodišče nima v rokah instrumenta, da bi stranke prisilo, da pridejo, vendar pa vam svetujem, da se kot mati pokavite na sodišču, saj boste s tem izkazali večjo skrbnost, kot če boste prepustili vse odvetniku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu