Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Ločitev, delitev premoženja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
smile
PrispevekObjavljeno: Pet 25 Nov, 2005 19:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 19:11

Pozdravljeni

Z možem se ločujeva, vendar se mi zdi, da sporazumna ločitev ne pride v poštev. V času skupnega življenja sva si ustvarila mansardno stanovanje pri mojih starših. Po smrti mojega očeta, sem na zapuščinski razpravi dobila polovico hiše s parcelo. Mož ima še svoje stanovanje, v katerem živi njegov oče.Stanovanje je začel odplačevati 4 leta preden sva začela skupno življenje, dokončno sva ga odplačala letos. Zanima me, kako je z delitvijo premoženja, ali možu pripada polovica hiše, ali samo to kar sva skupaj vlagala. Kako je z njegovim stanovanjem, ali mi pripada polovica stanovanja, ali samo to kar sva skupaj odplačevala. Imava en avto, ki ga še odplačujeva. Ali ima kakšen pomen, da je mož v skupno zvezo pripeljal avto, ki pa sva ga že zamenjala.
Najbolj pomembno vprašnaje pa je, kako je z otrokom. Tu nastane težava, strah me je da izgubim sina. Namreč moj delavnik je en teden dopoldan, en teden popoldan, vsako drugo soboto, pa še kdaj delam cel dan. Sin obožuje očeta, zato me zanima, če ga lahko sodišče dodeli njemu. Zagotovo bo mož dal vlogo za dodelitev skrbništva, je dobro situiran, službo od 7 do 15, sobote proste.

Hvala za pomoč
Maja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirijamp
PrispevekObjavljeno: Ned 27 Nov, 2005 20:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Feb 2005 10:33

V kolikor bo res prišlo do tožbe za razvezo zakonske zveze, bodita z možem enotna vsaj v tem, da sta za razvezo odgovorna oba. V kolikor namreč eden trdi, da je za razvezo kriv drug, potem mora sodišče ugotavljati pri kom je nastal vzrok na nevzdržnost zakonske zveze, saj je tod tega odvisno, kdo bo kril stroške postopka in lahko zavleče postopek. V kolikor pa sta sporazumna, da sta oba kriva za nezgodo, potem vsak krijeta svoje stroške.

Skupno premoženje je samo tisto, ki sta ga v času zakonske zveze pridobila z delom. Tisto, kar sta dobila kot darila ali iz naslova dediščine, je vajino posebno premoženje in se ne deli med zakoncema.

Glede mansarde v kateri sta živela in kolikor razume, katere polovico hiše ste lastnica vi, ni moževo premoženje, saj ste ga pridobili z dediščino, mož pa lahko od vas zahteva del vlaganj, ki jih je vložil v stanovanje.

Avto, ki ga je mož imel pred sklenitvijo zakonske zveze, ni skupno premoženje.

Glede varstva in vzgoje otrok pa sodišče odloča glede na koristi otrok in tudi na otrokovo željo, v kolikor je star 15 let. Po 10 letom, pa si lahko sodišče pridobi njegovo mnenje. Sicer se načeloma otorci dodeljujejo materam in se skuša doseči čim več stikov z očetom.

O razvezi je bilo na tem podforumu že veliko napisano, zato si poglejte še odgovore na podobna vprašanja.
Nazaj na vrh
smile
PrispevekObjavljeno: Pon 28 Nov, 2005 10:25  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 19:11

Zahvaljujem se vam za izčrpen odgovor.

Bolj kot delitev premoženja, me skrbi komu bo sin, ki je star 3 leta, dodeljen. Problem je v moji službi, saj kadar sem popoldan v službi pridem domov po 21 uri. V popoldanskem času pa nimam varstva. Ali je lahko to razlog, da sodišče dodeli sina možu?
Nazaj na vrh
justicia
PrispevekObjavljeno: Pon 28 Nov, 2005 19:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

To je težko reči, kako bo sodišče odločilo. Kot vam je bilo že povedano, se ponavadi in v kolikor se le da, otrok zaupa v vartsvo materi, pra zaradi navezanosti med njo in otrokom. Zato počakajte na obravnavo na sodišču, tam pa seveda navedite vse prednosti, ki jih bo imel otrok, če bo pri vas.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu