Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  pravice pri ločitve
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
naty
PrispevekObjavljeno: Ned 27 Nov, 2005 18:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 18:18

Pozdravljeni!!!
Zanima me kakšne pravice imam če se bom ločila.In sicer_sem tujka s stalnim bivanjem v Sloveniji,zaenkrat nisem zaposlena,delam pa preko študentskega servisa.Mož je zaposlen redno in tudi v bolj zmožnem finančnem stanju.Moje stalno bivanje je prijavljeno na naslovu stanovanja lastnica katerega je moja tašča.Če obstaja možnost da mi odvzamejo stalno bivanje? In kaksne pravice oziroma možnosti imam da otroka ki je star 3 leti dodelijo meni? (otrok je držvljan Slovenije)-
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirijamp
PrispevekObjavljeno: Ned 27 Nov, 2005 20:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Feb 2005 10:33

O razvezi zakonske zveze je bilo na tem forumu že veliko napisanega, zato vam predlagam, da malo pobrskate po odgovorih, ki podrobneje odgovarjajo na temo postopka razveze.

Svetujem vam, da koliko sta oba pripravljena na dogovor, da skleneta sporazumno razvezo. To pomeni, da morata pred notarjuem skleniti pisni sporazum, v katerem se dogovorita o vasrtvu in vzgoji otroka, stika z otorkom in preživnino za otroka in za vas, kot tudi kdo bo prebival v vajinem dotedanjem skupnem stanovanju. Potem morata podati predlog za sporazumno razvezo na sodišče in opraviti svetovalni razgovor pred centrom za socialno delo. Po tem boste imeli narok na sodišču, kjer se ne zgodi nič posebnega in že ste razvezani.

V kolikor pa dogovor med vama ni mogoč, potem bo moral eden od vas vložiti tožbo na razvezo. V kolikor do tega pride, morate zahtevati preživnino tudi zase, saj je sodišče samo po sebi ne bo določalo.

Sodišče glede vzgoje in varstva otroka vedno odloča o koristih otroka in ne o koristih, ki jih imata od tega starša. Ponavadi, v kolikor je mati urejena in normalno življenej ( čeprav je brez službe), sodišče dodeli otroka v vasrtvo materi. Seveda pa je potrebno očetu dovoliti stike z otrokom ( v največji možni meri in toliko kot otrok želi).

Glede stalnega bivanja pa se poskušajte dogovoriti, da bi ga imeli še naprej pri tašči vse dokler bo to potrebno, saj bo tako najlažje.

Kot brezposelna lahko zahtevat preživnino zase, prav tako seveda za otroka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu