Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  ultrazvok in bolniška
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
vall
PrispevekObjavljeno: Tor 02 Okt, 2007 14:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 13:40

Dober dan

Namestnica osebnega zdravnika me je sprejela po poškodbi rame (UKC pregled). Odprla je bolniško, ko sem jo prosila za mnenje in napotitev na nadaljne zdravljenje (kako naj se gibam, hladim itd...obremenjujem...) je dejala, da naj pridem pač k svojem zdravniku čez 10 dni. Kar se mi zdi za poškodbo rame in rehabilitacijo (kot športnica vem kako približno tečejo stvari) nedopustno.

Ko sem prosila za napotitev (morda bi pa zdravnica morala glede na izide to sama predvideti) na ultrazvok pregled, mi je osto dejala, da kaj se pa grem, saj je to zgolj samoplačniško. Pa sem rekla ok, pa mi ptoem svetujete kdo je najboljši diagnostik za ramenski obroč, ga bom pač plačala, sej gre za mojo ramo. Pa je rekla phhh...a nimate interenta, kaj pa jaz vem.

Medtem se pozanimam in izvem, da je ultrazvok v takem primeru poškodbe, če je treba ugotoviti natrganine in poškodbe veznega tkiva, mišic itd na napotnico in da me zdravnica ne bi smela poslati v samoplačniško ambulanto.
čeZ 10 DNI pridem k svojemu osebnemu zdravniku in me vpraša, ste bili na fiziotreapiji, smo napotili na ultrazvok?

odogovor : ne

Na koncu se je izkazalo, da je bil ta pregled več kot pomemben za moje zdravje in ramo (če bi imela potrgane vezi in mišice bi lahko z neustrezno fizioterapijo naredila vče škode kot koristi) - sem si ga plačala pač.

Imam kako pravno podlago za pritožbo proti zdravnici, ki me pravočasno ni napotila na ustrezno zdravljenje in preglede.

Drugo vprašanje pa je: koliko delovnih dni lahko traja bolniška (ali gre za vse dni, ali delovne) in ali lahko prekinem bolniško, se dogovorim z zdravnikom (ravno sem napotena na komisijko) za delno bolniško- obisk fizioterapije. pač verjamem, da je gibanje bolj pomembno za moje počutje in ramo, kot sedenej in mirovanje doma.

S spoštovanjem,
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
El_juero
PrispevekObjavljeno: Sob 03 Nov, 2007 0:22  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 22:30

Pritožbo lahko podate na Zdravniško zbornico. Ne verjamem, da bo kaj uspeha.

Bolniško do 30 koledarskih dni ugotavlja osebni zdravnik. Nad tem pa ZZZS. Za razliko pa je delodajalec plačnik bolniške do 30 delovnih dni. Z bolniško ne gre ravno prosto razpolagati, je pa seveda možno negirati odločitve zdravnikov. Samo da ni v škodo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Medicinsko / zdravniško pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu