Avtor Sporočilo
<  Avtorsko pravo  ~  Pisanje objavljenih člankov brez pogodbe
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Joško
PrispevekObjavljeno: Čet 23 Avg, 2007 21:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 18:20

Za zbornik nekega društva sem na prošnjo vodstva društva leto in pol pisal članke in intervjuje, ki jih je društvo zbralo v zborniku in lani objavilo. Do sedaj nisem dobil še nič plačano, saj so venomer poudarjali, da bomo plačilo uredili ob koncu.
Nazadnje ko sem jih spomnil, da za omenjeno delo pričakujem plačilo, kar je bilo tudi ustno dogovorjeno, mi je predsednik taistega drušva pojamral, da nimajo denarja.

Zdaj pa me zanima, glede na to, da so bili intervjuji in članki napisani z moje strani, objavljeni in tudi podpisani, ni pa obstajala nobena avtorska pogodba za to, če sem upravičen do obljubljenega plačila.

Če sem, kako najlažje pritisniti na odgovorne.

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pravozatelebane
PrispevekObjavljeno: Pon 27 Avg, 2007 10:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 8:37

Jasno, da ste upravičeni do dogovorjenega plačila. Društvo je celo neupravičeni uporabila vaša dela, saj pred njihovo uporabo (objavo) ni pridobilo ustreznih materialnih avtorskih pravic, ker z vami ni sklenilo pisne pogodbe o prenosu (to je sicer splošna praksa večine založnikov, da se pogodbe sklepajo za nazaj, ampak to ne spremeni dejstva, da se materialne avtorske pravice lahko prenesejo le s pisno pogodbo).

Na odgovorne najlaže pritisnete tako, da jim pošljete pisni zahtevek za plačilo nadomestila za uporabo avtorskih pravic. Če bo gor še žig odvetnika, toliko bolje. (Ni pa rečeno, da bo zadostovalo. Če društvo v resnici nima denarja, bo težka.)

Ni odveč povedati tudi, da je v sodnem postopku društvo lahko obsojeno na plačilo večkratnika dogovorjenega honorarja, in to prav zaradi dejstva, da je vaša avtorska dela uporabilo brez pravne podlage.

Joško
PrispevekObjavljeno: Sob 01 Sep, 2007 9:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 18:20

Hvala, prvi odgovori iz društva so ohrabrujoči, upam, da se bodo držali, da izplačajo do konca leta..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Avtorsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu